Tingimuste lühiülevaade 

Sõidukikindlustuse omavastutuse kindlustuse tingimused kuni 28.03.2019

Sõidukikindlustuse omavastutuse kindlustuse tingimused alates 29.03.2019

Kindlustusteenuse teabedokument

Omavastutuskindlustus on tavapärasele kaskokindlustusele lisaks sõlmitav kindlustustoode, mis hüvitab õnnetusjuhtumi, tulekahju, varguse või vandalismi tagajärjel tasumisele kuuluva kaskokindlustuse lepingujärgse omavastutuse osa.

Hüvitise suurus sõltub kaskokindlustuse omavastutuse tasemest ja ostetud omavastutuskindlustuse kindlustussummast. Omavastutuskindlustus tuleb sõlmida koos kaskokindlustuse poliisiga samaaegselt. Juba kehtivale kaskopoliisile omavastutuskindlustust juurde sõlmida ei saa.

Omavastutuskindlustust on võimalik osta ainult tavalistele sõiduautodele (M1 ja M1G kategooria). Kindlustatav sõiduk võib kuuluda nii füüsilisele isikule, juriidilisele isikule või ka finantseerijale.

Omavastutuskindlustust ei saa osta esmase juhiloa omanikud*.

Omavastutuskindlustust ei saa sõlmida: taksodele, rendiautodele, õppesõidukitele, operatiivsõidukitele, kulleritele, turvaautodele, pakiautodele, transpordi teenust pakkuvatele sõidukitele, haagistele, veoautodele, bussidele ning töömasinatele.

Omavastutuskindlustust saab osta juurde kõigi täna Eestis kaskokindlustust müüvate kindlustusseltside kaskolepingutele. Kaskokindlustuse omavastutuskindlustuse sõlmimisel vormistatakse eraldi omavastutuskindlustuse sertifikaat, mis sätestab kindlustuse kehtivusaja ja maksimaalse võimaliku kindlustussumma, mis kahju korral hüvitatakse.

Omavastutuskindlustus on seotud tavalise kaskokindlustuse lepingu omavastutusega ning omavastutuskindlustus rakendub ainult juhul kui tekkinud kahju suurus ületab tavapärase kaskokindlustuslepingus oleva omavastutuse taseme.

Oluline on eraldi rõhutada, et omavastutuskindlustuse kindlustussumma väheneb kindlustusperioodi jooksul välja makstud hüvitiste võrra.

Olenemata sellest, kas tasute oma kaskokindlustuse lepingu eest ühes või mitmes osamakses, toimub omavastutuskindlustuse kindlustusmakse tasumine alati ühes osas.

Lepingu ennetähtaegsel ülesütlemisel tasub kindlustusvõtja IIZI-le lepingu katkestamise administreerimiskulu 10 €.

 * - esmase juhiloa tingimused on toodud Maanteeameti koduleheküljel.